artykuł nr 1

Poszukujemy osoby na stanowisko koordynator/ka projektów wydawniczych

Poszukujemy koordynatora/koordynatorki projektów wydawniczych Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego. Do głównych zadań tej osoby będzie należała opieka produkcyjna nad publikacjami ukazującymi się w ramach statutowej działalności Instytutu Teatralnego w szeroko pojmowanej dziedzinie wiedzy o teatrze i sztuk wizualnych - scenografia, fotografia. Dodatkowo do zadań tej osoby będzie należała opieka produkcyjna nad projektami i wydarzeniami odbywającymi się w ramach statutowej działalności Instytutu Teatralnego w szeroko pojmowanej dziedzinie wiedzy o teatrze i sztuk wizualnych - scenografia, fotografia.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 18.10.2023 r.
Forma zatrudnienia: umowa o pracę
Miejsce pracy: Warszawa

Obowiązki:

- samodzielne prowadzenie projektów wydawniczych od etapu koncepcji do druku, w tym m.in.: opracowanie koncepcji książki, kompletowanie zespołu współpracowników, współpraca z autorami, recenzentami, tłumaczami, redaktorami merytorycznymi i językowymi, korektorami, składaczami, grafikami i drukarniami;
- nadzór nad jakością zlecanych prac i ich terminową realizacją
- pozyskiwanie praw do tekstów i ilustracji;
- sporządzanie kosztorysów, harmonogramów oraz wniosków finansowych;
- współpraca w zakresach organizacyjno-projektowych z innymi działami Instytutu Teatralnego (m.in. Dział Organizacji, Biblioteka, Dział Komunikacji i Promocji);
- ścisła współpraca z Księgarnią Prospero Instytutu Teatralnego
- sporządzanie sprawozdań, raportów i zestawień z powierzonych zadań;
- sporządzanie umów, aneksów oraz zamówień w porozumieniu z działem prawnym i specjalistą ds. zamówień publicznych
- archiwizacja dokumentacji projektowej

Wymagania:

- doświadczenie zawodowe w prowadzeniu projektów wydawniczych, znajomość procesu wydawniczego min. rok
- dobra organizacja pracy, w tym zarządzanie i nadzór nad wieloma projektami równocześnie;
- komunikatywność i umiejętność pracy w zespole
- wyższe wykształcenie
- biegła obsługa oprogramowania MS Office.
- swobodne posługiwanie się językiem angielskim w mowie i piśmie;

Mile widziane:

- doświadczenie w koordynowaniu projektów
- nawiązywanie relacji i współpracy z innymi instytucjami
- doświadczenie w pracy w instytucjach kultury;
- możliwość rozpoczęcia współpracy „od zaraz”
- doświadczenie i wiedza z zakresu zasad działania programów dotacyjnych

Oferujemy:

- stabilną pracę w wymiarze pełnego etatu w zadaniowym systemie czasu pracy w Dziale Naukowo Wydawniczym,
- proponujemy wynagrodzenie w wysokości: 5500 - 6000zł brutto
- miejsce pracy w centrum miasta
- telefon służbowy, komputer i możliwość uczestniczenia w szkoleniach oraz kursach, które realnie podniosą Twoje kompetencje i umiejętności,
- możliwość samodzielnego prowadzenia złożonych projektów kulturalnych o ogólnopolskim zasięgu i znaczeniu.

Na aplikacje zawierające CV oraz list motywacyjny w języku polskim czekamy do 18 października 2023. Prosimy przesyłać je mailowo na adres: rekrutacja-dnw@instytut-teatralny.pl podając w tytule wiadomości: „koordynator/ka projektów wydawniczych w Dziale Naukowo Wydawniczym”.

CV powinno zawierać informacje, o których mowa w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 1320), tj. imię (imiona) i nazwisko, datę urodzenia, dane służące do kontaktowania się z kandydatem (np. numer telefonu, adres do korespondencji), informacje na temat wykształcenia, kwalifikacji zawodowych oraz przebiegu dotychczasowej drogi zawodowej oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu obecnej rekrutacji.

W przypadku chęci uczestnictwa w kolejnych naborach prowadzonych przez Instytut Teatralny, prosimy o umieszczenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wykorzystania ich w kolejnych naborach prowadzonych przez Instytut Teatralny przez okres najbliższych 6 miesięcy.

Oświadczenie, o którym mowa może być sformułowane w następujący sposób:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wykorzystania ich w kolejnych naborach prowadzonych przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego z siedzibą w Warszawie przez okres najbliższych 6 miesięcy.
Cofnięcie zgody na przetwarzanie danych osobowych nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
…………………………………………
podpis kandydata do pracy

Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi wyłącznie na wybrane aplikacje.

artykuł nr 2

Specjalistka/specjalista ds. koordynacji...

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego jest państwową instytucją kultury zajmującą się dokumentacją, promocją i animacją polskiego życia teatralnego. Jego częścią jest Dział Pedagogiki Teatru, który realizuje program Lato w teatrze, prowadzi portal Teatroteka Szkolna, współprowadzi studia podyplomowe Pedagogika Teatru (z IKP UW), organizuje konferencje i warsztaty, prowadzi badania dotyczące edukacji kulturalnej i rozwija pedagogikę teatru jako dziedzinę. Jego pracowniczki: pracują nad...
artykuł nr 3

Oferta pracy na stanowisku administrator...

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego jest państwową instytucją kultury zajmującą się dokumentacją, promocją i animacją polskiego życia teatralnego. Poszukujemy osoby, która dołączy do naszego Zespołu jako administrator nieruchomości. Będzie odpowiedzialna za zarządzanie nieruchomością oraz koordynowanie działań związanych z utrzymaniem i serwisem budynku.
artykuł nr 4

Oferta pracy na stanowisku...

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego jest państwową instytucją kultury zajmującą się dokumentacją, promocją i animacją polskiego życia teatralnego. Poszukujemy osoby, która dołączy do naszego Zespołu jako specjalistka/specjalista ds. koordynacji projektów.
artykuł nr 5

Oferta pracy na stanowisku...

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego jest państwową instytucją kultury zajmującą się dokumentacją, promocją i animacją polskiego życia teatralnego. Poszukujemy osoby, która dołączy do naszego Zespołu jako specjalistka/specjalista ds. programów dotacyjnych.